Ahoj,

jmenuji se TÁHNIZMETKU. Jsem prý fenka  atraktivního plemene. Bydlím ještě se dvěmi fenkami v ubikaci A v baráku hned vedle bloku D. Moje spolubydlící se jmenují UHNIDEBILE a SVINĚJEDNA. Jsou prý taky atraktivní plemeno. Já to nemohu posoudit, protože nevím, co to je to atraktivní plemeno, a taky proto, že na ně moc nevidím. Máme tady pořád šero a já mám jen jedno oko. 

Narodila jsem se mamince, která sem přišla "zvenku". Nevím, co to znamená "zvenku" , ale moje maminka byla moc krásná, měla krásnou srst a krásně voněla.  Krysa Žofka, která k nám chodí na návštěvu a někdy nám sežere to málo jídla, které tady dostáváme, voní stejně.  Prý je to vůně nebe, trávy, hlíny a kytiček. A tak jsem ráda, že k nám Žofka chodí, protože mi to vždycky připomene maminku. I když jsem byla ještě moc maličká, když mne od maminky vzali, tu vůni si  budu pamatovat  celý život.  My , kteří tady žijeme a je nás prý kolem stovky, voníme všichni stejně. Je to vůně výkalů, moči , krve a plísně.

Já, UHNIDEBILE i SVINĚJEDNA jsme prý sestry. O tom tedy moc pochybuji, protože já mám srst po celém těle a SVINĚJEDNA ji má jen na zádech. Taky mám pěkné rovné nohy a UHNIDEBILE je má křivé a taky nemá žádné zuby.

Návštěvy k nám moc nechodí. Tak jednou za týden přijde náš "dvounohý" a hodí nám do ubikací jídlo. Někdy dostaneme i vodu, ale to jen občas, abychom moc nečůraly. V ubikacích pod námi totiž bydlí další atraktivní psi a fenky. Pokud nepřijde Žofka, máme na týden plná bříška.  Tedy , někteří mají plná bříška pořád ,  bydlí jim tam prý nějací červi. 

Já mám návštěvy ale moc ráda. Několikrát do roka k nám do ubikace chodí můj taťka , brácha a nebo děda.  To máme potom velkou radost, protože nám "dvounohý" nosí jídlo i dvakrát za týden.  Před nedávnem přišel děda za mnou i za UHNIDEBILE. A teď máme obě velká plná bříška. Já jen doufám, že to nebudou nějací ti červi. 

Tak UHNIDEBILE neměla v bříšku červy. Ptáte se jak to vím ? Včera se jí narodily 4 děti. Tak jen doufám, že i já budu mít děti a ne červy.  Hurááá,  dnes se mi narodilo  5 dětí.  Jsou krásné a nemají tak velké hlavy jako děti UHNIDEBILE. 

Nemůžu se na své krásné děti vynadívat. Jen doufám, že mi je  "dvounozí"  nevezmou  tak brzy,  jako minule.  Minule jsem měla tři krásné kluky, jako buky. Podle mne byli ještě malí, když si pro ně "dvounozí" přišli. Pili ještě moje mlíčko a sotva chodili. Ale pokud slyšíme , jak si nahoře "dvounozí" povídají.... vem ty z té zelené přepravky, na pumpě už čekají zájemci... znamená to jediné, přijdou si pro naše děti. Já jsem ale šťastná, protože to znamená , že moje děti jdou do "zvenku".  Nevím, jak to vypadá ve "zvenku" ,  nevím, jak vypadá nebe, tráva, hlína a kytičky, ale vím, jak voní. A pokud budou moje děti vonět jako moje maminka i krysa Žofka, nemůže být ve "zvenku" špatně.

Ale špatně je asi UHNIDEBILE a jejím dětem. UHNIDEBILE celé odpoledne jen leží a dívá se do jednoho místa. Její děti pláčou a ona vůbec nic nedělá. Za chvíli už dvě z jejích dětí nepláčou, jen leží jako ona.  SVINĚJEDNA se snaží UHNIDEBILE vzbudit. Strká do ní čumákem, ale UHNIDEBILE vůbec nereaguje. Její zbylé dvě děti hrozně pláčou a tak se je snaží SVINĚJEDNA zahřívat. Děti však pořád pláčou a tak je beru k sobě. Začnou pít moje mlíčko a už nepláčou. Večer přišel "dvounohý" a tentokrát i "dvounohá". Má v ruce velký černý pytel. Otevřeli naši ubikaci a my jsme se radovaly, že dostaneme jídlo.  Ale "dvounohá" povídá.....no vypadá to, že i tahle chcípla a dvě štěňata taky......a "dvounohý" říká....to je blbý, protože je musíme zakopat venku..... . Vezmou UHNIDEBILE a její dvě děti, které nepláčou,  hodí je do toho pytle a odcházejí. Ani jídlo nám nedali, ach jo. Díváme se se SVINĚJEDNA jedna na druhou. Cože ? UHNIDEBILE a její dvě děti jdou do "zvenku" ? Tedy to má UHNIDEBILE štěstí. Uvidí nebe, trávu, hlínu a kytičky................